Hasarlı Asfalt Shingle
Levhaların Değiştirilmesi

BTM tecrübesi ve güvencesi ile yalıtım konusunda sizlere çözümler sunuyoruz.

Lütfen bilgi almak için formu doldurunuz


Asfalt Shingle Nedir?

Asfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. ShingleAsfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. Shingle, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük..., ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük azalır, deprem güvenliğini arttırır. Ayrıca, kırılmama özelliği ile bina ömrü boyunca çatınızı ve evinizi korur.

Ne yapmalı?

Malzeme Listesi

Gerekli Malzemeler

ElastopastBitüm esaslı, elastomerik polimerlerle modifiye edilmiş, sızdırmazlık, tamir, yapıştırma amaçlı, soğuk uygulamalı derz dolgu malzemesidir. Kartuş

• Galvanize çivi

ShingleAsfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. Shingle, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük...

Gerekli Aletler

• Merdiven

• Küçük sökü demiri

• Spatula

• Kartuş tabancası

• Çekiç

• Peçete veya üstübü

1.Burada tek shingleAsfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. Shingle, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük... levhanın değiştirilmesi gösterilmektedir. Bu aşamalar birden fazla levhanın değiştirilmesi için de geçerlidir. Değişiklik için öncelikle değiştirilmek istenen levha üstündeki sağlam levhanın gevşetilmesi gereklidir. Bu işlemin dikkatli bir şekilde yapılması lazımdır.

2.Üst ve çevredeki levhalar gevşetildikten sonra, çıkartılmak istenen levha dikkatlice ileri-geri hareket ettirilerek yerinden çıkartılır. Bu işleme çıkartılacak tüm levhalar yerinden sökülene kadar devam edilir.

3.Bu aşamada mevcut çiviler sökülür. En üstteki sağlam levhayı kaldırıp çivilerini sökün. Bu sırada diğer levhaların hasar görmemesi için azami dikkat gereklidir. Levhaların söküldüğü yerlerden olabildiğince çok çivi sökmeye çalışın.

4.Çıkartamadığınız çiviler varsa, çekiç ile tamamen çakın. Normalde, levha başına 4 adet çivi bulunur. Kaplama tahtası üstünde çıkıntı yapan çivileri kesinlikle bırakmayın.

5.ShingleAsfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. Shingle, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük... altı örtüde tahribat varsa bitümlü mastikDelikleri, derzleri tıkamakta ve benzeri işlerde kullanılan elastik macun. (ElastopastBitüm esaslı, elastomerik polimerlerle modifiye edilmiş, sızdırmazlık, tamir, yapıştırma amaçlı, soğuk uygulamalı derz dolgu malzemesidir. Kartuş) ile tamir edin. Çıkarılamadığı için tamamen çakılan çivilere de mastikDelikleri, derzleri tıkamakta ve benzeri işlerde kullanılan elastik macun. uygulayın.

6.Eğer birden çok levha değiştiriyorsanız, daima en alttaki levhadan başlayarak değiştiriniz. İlk levhayı mevcut shingleAsfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. Shingle, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük... levhalara göre hizalayarak 4 adet çivi ile çakınız. Benzer şekilde yukarıya doğru hizaları kontrol ederek devam ediniz.

7.Daha sonra, en üstteki mevcut shingleAsfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. Shingle, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük... levhanın dilimli bölümünü dikkatlice kaldırarak en son yeni levhayı dikkatlice yerleştirip çakınız. Daima, yeni çaktığınız levhanın üst kısmına az bir miktar ElastopastBitüm esaslı, elastomerik polimerlerle modifiye edilmiş, sızdırmazlık, tamir, yapıştırma amaçlı, soğuk uygulamalı derz dolgu malzemesidir. sıkarak kolay yapışmayı sağlayınız.

Su Yalıtım Çözümleri

Sizin için hayata dair en yararlı ve en pratik çözümleri sunuyoruz