Su Yalıtımı Nedir?

BTM tecrübesi ve güvencesi ile yalıtım konusunda sizlere çözümler sunuyoruz.

Lütfen bilgi almak için formu doldurunuz


Su YalıtımıSu yalıtımı, yapıların sudan ve zararlı etkilerden korunması için suyun yapıların dışında tutulması ve havuzlar, içme suyu depoları, göletlerde ise suyun yapı içerisinde tutulması için yapılan işlemlere denir. Nedir?

Bizler için hayat kaynağı olan su aynı zamanda yapılarımıza ciddi zararlar verir. Yapılarımız; yağmur, kar, toprağın nemi veya yeraltı suları gibi kontrol edemediğimiz dış kaynaklı sulara maruz kalır ve suyun etkisi ile yaşadığımız ortam zarar görmeye ve sunduğu konforu kaybetmeye başlar. Yapımızı suyun yıkıcı etkilerinden korumak ve konforumuzu arttırmak için yapılan işlemlere su yalıtımıSu yalıtımı, yapıların sudan ve zararlı etkilerden korunması için suyun yapıların dışında tutulması ve havuzlar, içme suyu depoları, göletlerde ise suyun yapı içerisinde tutulması için yapılan işlemlere denir. denir.

Önemi

Eğer yapılarımızı suyun etkilerine karşı korumaz isek, zamanla su, yapının taşıyıcı katmanlarına nüfuz eder. Su taşıyıcı demirlerin paslanmasına ve kesitlerinin azalmasına sebebiyet verir. Suyun etkisi, kısa vadede yapımızı depremin etkilerine karşı savunmasız bırakır. Ayrıca yaşanılan mekânlarda su sızıntısı, rutubetlenme ve küflenmeye sebebiyet vererek, içeride yaşan kişilerde astım, bronşit gibi tehlikeli hastalıklara davet çıkarır. Teraslardan akan sular, mallarınıza zarar verir ve huzurunuzu kaçırır. Sağlığımızı, yapılarımızı ve konforumuzu düşünüyorsak mutlaka su yalıtımıSu yalıtımı, yapıların sudan ve zararlı etkilerden korunması için suyun yapıların dışında tutulması ve havuzlar, içme suyu depoları, göletlerde ise suyun yapı içerisinde tutulması için yapılan işlemlere denir. yaptırmalıyız.