Çatım Akıyor!

BTM tecrübesi ve güvencesi ile yalıtım konusunda sizlere çözümler sunuyoruz.

Lütfen bilgi almak için formu doldurunuz


Sorunun sebebi nedir?

Dışarıda yağmur yağıyor, eve geldiniz, tam kapıdan içeri girdiniz ki yeni aldığınız evin parkeleri ıslak ve tavandan su damlıyor. Buda yetmezmiş gibi duvar kağıtlarınız da ıslanmış. Keşke su yalıtımıSu yalıtımı, yapıların sudan ve zararlı etkilerden korunması için suyun yapıların dışında tutulması ve havuzlar, içme suyu depoları, göletlerde ise suyun yapı içerisinde tutulması için yapılan işlemlere denir. doğru yapılsaymış.

Çatınızın akmasının birçok nedeni olabilir. Öncelikle suya maruz kalan ve suyu toplayan yüzeylerin su yalıtımıSu yalıtımı, yapıların sudan ve zararlı etkilerden korunması için suyun yapıların dışında tutulması ve havuzlar, içme suyu depoları, göletlerde ise suyun yapı içerisinde tutulması için yapılan işlemlere denir. nasıl yapılmış öğrenilmeli. Problem, yalıtım olmamasından veya yapılan yalıtma zarar verilmesi sebebi ile olabilir. Çatıya çakılan bir uydu borusu, su oluk ve inişlerinin tıkanması, şiddetli rüzgar sonrası çatı malzemelerinin uçması veya eskiyen yapı malzemeleri sebebi ile çatlama veya açılma yapan noktalar başlıca akıntı sebeplerdir.

Ne yapmalı?

Terasımdan evime su giriyor, balkonumun tavanı kabardı

Teras çatılardaki veya balkonlardaki problemler; kalitesiz malzeme ve kötü işçiliğe bağlı yalıtım problemleriyle dış etkenler sebebi ile oluşan yıpranmalardan kaynaklanabilir. Öncelikle bakılması gereken yerler su giderleri ve süzgeçlerdir.

Zahmetli ve pahalı yöntem kır-dök yöntemi

Su kaçağının kaynağını bulup, müdahale edemiyorsanız; tüm taş, seramik veya beton kaplama kırılmalı, eğim betonuna ulaşıp yalıtımı tekrar yapmalı ve su testinden geçtikten sonra tekrar kaplamanızı yapmanız gerekir. Bu zor ve zahmetli kır-dök yöntemidir.

Alfahibrit kullanımıyla çabuk zahmetsiz çözüm 

Teras veya balkonlarınızda hiç kırmaya, dökmeye, gürültüye mahal vermeden, mevcut kaplamanızın üzerine yapabileceğiniz, her yüzeye yapışan, uygulaması kolay, şeffaf veya renkli seçenekleri olan Alfa Hibrit malzemesi ile zahmetsiz su yalıtımıSu yalıtımı, yapıların sudan ve zararlı etkilerden korunması için suyun yapıların dışında tutulması ve havuzlar, içme suyu depoları, göletlerde ise suyun yapı içerisinde tutulması için yapılan işlemlere denir. yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Çatım Su Alıyor

Çatıdaki yerine göre farklı problem tipleri de vardır, en sık olanları;

1.Çatı yağmur olukları

Çatılarımızda oluk ve gizli derelerYağmur derelerinin saçak ucundaki pek de olumlu olmayan görüntüsünden kurtulmak için dereyi göstermeyen çözümlere  gizli dere denir. Çatılarda saçaklar en basit tek yüzeyliden, ucu damlalıklı gizli dereli, parapetsiz gizli dereli, a... sıklıkla su kaçağı problemi yaşadığımız bölgelerdir. Sıkıntılı yüzeyi bulduktan sonra, yüzeyi temizleyip BitüselfElastomerik modifiye bitüm esaslı, soğuk uygulamalı, kendinden yapışkanlı, çok amaçlı kullanıma sahip, su yalıtım bantıdır. gibi kendinden yapışkanlı bitümlü bantlar ve elastik su yalıtım malzemesi Alfa Hibrit ile kolayca su akıntısını kesebiliriz.

2.Eğimli çatılardaki mahya ve dere bölgeleri

Eğimli çatılarda en sık problem yaşanan yerler mahya ve derelerdir. Bir uzman yardımı ile sıkıntı bulunur ve çatı malzemesinin tipine göre onarım yapılır.

3.Baca ve duvar dipleri

Bu bölgelerde üzeri renkli taş kaplı Poliroof SA MBMahya, kalkan duvar, sırt duvarı, baca dibi, alın tahtasının kaplanması gibi detaylarda kalıcı, pratik ve ekonomik çözümler sunan Poliroof SA MB, renkli shingle taşı ile kaplanmış olup, polyester keçe takviyeli ve kendinden yapışka... veya üzeri alüminyum kaplı, BitüselfElastomerik modifiye bitüm esaslı, soğuk uygulamalı, kendinden yapışkanlı, çok amaçlı kullanıma sahip, su yalıtım bantıdır. gibi kendinden yapışkanlı bantlar ile yalıtım sağlanır.

4.Komşu bina ile birleşim yerleri

Komşu binayla birleşim yerinden su sızması söz konusuysa; binanızın çatısı ile komşu binanızın arasında çatlamayacak, çok elastik bir yalıtım malzemesine ihtiyaç var demektir. Bitümlü örtüler ve özel bantlarla birlikte kullanılan elastik sürme yalıtım malzemeleri ile sıkıntı giderilir

5.Oluklu çatı kaplama levhaları

Oluklu levhalarınız, delindi, kırıldı veya uçtuysa aynı malzemeden alınıp, eskisinin yerine özel başlıklı çivi ile çakılması gerekir. Bu tip uygulamalarda güvenlik sebebiyle, mutlaka ustalarla çalışılmalıdır.

6.Shingle çatı kaplama levhaları

ShingleAsfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. Shingle, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük... levhalarınız delindi veya kalktıysa aynı malzemeden alınıp değiştirilmesi mümkündür. ShingleAsfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. Shingle, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük... levhaların değiştirilmesi su yalıtım çözümleri bölümümüzde tarif edilmiştir. Aynı oluklu levhalarda olduğu gibi güvenlik sebebiyle, mutlaka ustalarla çalışılmalıdır.

Çatı yağmur olukları (Gizli dereYağmur derelerinin saçak ucundaki pek de olumlu olmayan görüntüsünden kurtulmak için dereyi göstermeyen çözümlere  gizli dere denir. Çatılarda saçaklar en basit tek yüzeyliden, ucu damlalıklı gizli dereli, parapetsiz gizli dereli, a...) tamiri, yağmur oluklarında çatlama veya açılma varsa öncelikle tamiratı yapılmalıdır. Dere ve oluklarda, güneş ışınlarına dayanıklı, üzeri renkli taş kaplı Poliroof SA MBMahya, kalkan duvar, sırt duvarı, baca dibi, alın tahtasının kaplanması gibi detaylarda kalıcı, pratik ve ekonomik çözümler sunan Poliroof SA MB, renkli shingle taşı ile kaplanmış olup, polyester keçe takviyeli ve kendinden yapışka... veya üzeri alüminyum kaplı, BitüselfElastomerik modifiye bitüm esaslı, soğuk uygulamalı, kendinden yapışkanlı, çok amaçlı kullanıma sahip, su yalıtım bantıdır. gibi kendinden yapışkanlı bantlar ile yalıtım sağlanır. Çatı shingleAsfalt esaslı çatı kaplama malzemesidir. Shingle, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük... ise, dere bölgesindeki su yalıtımıSu yalıtımı, yapıların sudan ve zararlı etkilerden korunması için suyun yapıların dışında tutulması ve havuzlar, içme suyu depoları, göletlerde ise suyun yapı içerisinde tutulması için yapılan işlemlere denir. kontrol edilmelidir

7. Çatı ışıklıkları

Çatınızdaki ışıklıklarınızın çıtalarından veya çatı ile birleştiği yerlerden su sızabilir. Buralarda özel, UV dayanımlı mastikler ile suyu tutan tüm yüzeyler doldurulmalıdır. Eğer çözüm olmuyor ise, yüzeyi temizleyip, ince zımpara ile pürüzlendirdikten sonra şeffaf sürme yalıtım malzemeleri kullanılabilir. (Alfa Hibrit-şeffaf)

Su Yalıtım Çözümleri

Sizin için hayata dair en yararlı ve en pratik çözümleri sunuyoruz