Bodrum – Zemin Kat Duvarımda Su-Nem Sorunum Var

BTM tecrübesi ve güvencesi ile yalıtım konusunda sizlere çözümler sunuyoruz.

Lütfen bilgi almak için formu doldurunuz


Ne Yapmalı?

İnşaat sırasında temel drenaj  sistemi, temel veya temel duvarı su yalıtımı eksik ya da yanlış yapıldıysa bu sıkıntı ile  karşılaşırsınız.

Bodrum veya zemin katta, toprak ile temas eden duvarlarınızda dışarıdan su geliyor ise, yapılması gereken dışarıdaki zemin toprağı kaldırılıp, temel altına inilip drenaj borusunu koymak ve dış duvarda su yalıtımını yenilemek gerekir. Bu şekilde sıkıntı giderilir.

Eğer bu yapılamıyor ve içeriden müdahale etmek gerekiyor ise;

  1. Duvardaki alçı ve boya katmanı kırılır, beton veya sıva yüzeyi görüldükten sonra suyu görünce tepkimeye giren, kapilerSuyun bir malzemenin içerisinde yukarıya doğru hareket etmesini sağlayan mekanizma., çimentolu malzeme nemli yüzeye 2 kat sürülür. Uygulamadan sonra yüzey üç ila dört gün nemlendirilir.
  2. Eğer duvardan su akışı çok yoğun ise, piyasada yıldırım tozu diye bilinen tıkaç malzemesi ile su kesilebilir. Bu işlemden sonra su kendine başka bir yol bulabilir. Bunu daha kalıcı şekilde engellemek için özel ekipmanlarla yapılan, enjeksiyon uygulaması yapılması gerekmektedir. Bu işlem için profesyonel ekiplere ihtiyacınız olacaktır.
  3. Hiçbir şekilde suyu durduramıyorsanız, duvara delikler açılarak suyun çıkışına yol verilir. Duvar dibinde açılan kanal ile su bir kuyuya yönlendirilip oradan pompa ile tahliye edilir.