Yalıtım Yüzeyi Hazırlama İşlemleri

BTM tecrübesi ve güvencesi ile yalıtım konusunda sizlere çözümler sunuyoruz.

Lütfen bilgi almak için formu doldurunuz


Ne Yapmalı?

Yalıtım uygulamasında kullanacağımız malzemenin cinsi ve kalitesi ne olursa olsun; uygulamayı yapan usta ne kadar yetenekli olursa olsun eğer uygulama öncesi zeminimizi uygun şekilde hazırlamazsak ileride problemlerle karşılaşabiliriz.

Öncelikle uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır. Sivri uçlar ve köşeler yuvarlatılmalıdır.

Yüzeydeki demirPik demir, yüksek karbon içeriğine sahip bir demirdir. Pik demir, yüksek fırında demir cevherinin külçe halinde eritilmesiyle hazırlanır. ve tahta takozlar çıkartılıp, varsa aktif su kaçakları ve oluşan boşluklar uygun tamir ve dolgu harçları ile doldurulabilir. Örneğin  ElastopastBitüm esaslı, elastomerik polimerlerle modifiye edilmiş, sızdırmazlık, tamir, yapıştırma amaçlı, soğuk uygulamalı derz dolgu malzemesidir. veya ElastomastElastomerik polimerlerle modifiye edilmiş, bitüm esaslı, sızdırmazlık, tamir, yapıştırma amaçlı, sıcak uygulamalı derz dolgu malzemesidir. kullanılabilir.

Köşe ve kenarlara en az 4 cm çapında pah yapılmalı. Uygulamaya başlamadan önce uygulanacak yalıtım malzemesinin yüzeye tam yapışmasını sağlamak için uygun bir astar malzemesi yüzeye sürülmelidir. İçeriğinde bitüm olan yalıtım malzemeleri uygulamadan önce BTR 100Su yalıtımında astar olarak kullanılan su bazlı sıvı bitüm emülsiyonudur. sürülebilir.

Yalıtım uygulamalarında ürün ambalajlarında yer alan uygulama ortam sıcaklığı, yüzey hazırlama işlemleri ve uygulama talimatları gibi bilgilere uyarsak başarılı sonuçlar alma olasılığımızı arttırırız.